İtalyan Zincir Almak İçin 3 Sebep · Altın Zincirler

Kaliteli takının duruşu her zaman başkadır. İtalyan Zincir, Yassı Zincir ve tüm Altın Zincir modellerinin her kombine ayrı bir şıklık kattığını hepimiz...

Evliliğe İlk Adım: Düğün Hazırlıkları Başlasın

Düğün hayatınızın en büyük ve özel partisi! Sizin seçtiğiniz davetliler, sizin seçtiğiniz yemekler ve içecekler, sizin seçtiğiniz müzikler her şey tamamen size...

Sonbahar Tatilinizi Planlayın · Tatil Severlere Müjde

Hafif hafif esen rüzgarların, sararan yaprakların mevsimi romantik sonbahar geldi. Mevsim değişimlerinde kıyafetlerimizi, bakımlarımızı ve gittiğimiz yerler değişiklik gösteriyor.

Genç ve Dinamik Cilt: 3 Bakım Önerisi & 5 İpucu

Kışın yeni başlangıç ve yeni heyecanlara açtığı kapıda bakım yapmak mükemmel bir zamanlama. Yeni bir mevsime ve kışa hazır, canlanmış yenilenmiş bir...

En Moda & Trend Saç Modelleri

Saç modelleri mevsimlerle birlikte değişiyor. Rahat kullanımlı ve pratik saç modelleri yazın favorisi, cool görünümlü saç modellerinden vazgeçilmiyor. Birbirinden zahmetli saç bakım...

Motosiklet Nasıl Temizlenir?

Motosikletinizi temiz tutmak istiyorsanız, iki seçeneğiniz vardır: bir garajda yıkayın veya üzerini kapalı tutun ve yalnızca sosyal medya profilinizin yenilenmesi gerektiğinde fotoğraflar için dışarı çıkarın.

1. Adım: Temizlik Malzemeleri

Motosikletinizi yıkamanın en iyi yolu her zaman işi yapmak ve doğru yapmak için ihtiyacınız olan şeylere sahip olmanızı sağlamakla başlar. Çok az şey programınızı temizlemek, motosikletinizi pozisyona getirmek, bir birayı kırmak ve başlamak için doğru malzemelere sahip olmadığınızı fark etmek kadar sinir bozucu.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda motosiklet temizleyici vardır, bu nedenle başka bir şeyle yetinmek zorunda kalmazsınız. Tüm bu pırıltılar altın değildir ve köpük yapan her şey motosikletleri temizlemek anlamına gelmez. Kaynaktan sprey ayrıntılı için rinseless yıkama emin onlar bu amaç için tasarlanmış olması, bir motosiklet temizlemek için ürünlerini seçerken

Motosikletinizi temizlerken ne kadar az dokunursanız o kadar iyidir. Ancak motosiklete dokunmanız gerektiğinde, görev için doğru malzemelere sahip olduğunuzdan emin olun:

  • Süngerler: Yapışmış kiri cilalara zarar vermeden nazikçe çıkarmak için harikadır, ancak işlem sırasında kir parçalarını toplamadıklarından veya boyanızı çizebileceklerinden emin olun.
  • Fırçalar: Esas olarak, biraz dirsek yağını kaldırabilen telli tekerlekler gibi alanlar için tasarlanmıştır, ancak çok sınırlı bir kapasitede ve yalnızca diğer kir giderme yöntemleri yetersiz kaldığında kullanılmalıdır.
  • Bezler ve flaneller: Bunlar, yıkama sonrası ilk kuruma için harika çalışıyor.
  • Chamios: Tüm yüzeyler için güvenli olan ultra emici deri kumaş.
  • Mikrofiber: Son rötuşlar ve detaylandırma spreyi ile son geçiş için en iyisi. Mikrofiber, kalan tozu, tüyleri vb. Hapsetmek için harika bir iş çıkarır.

2. Adım: Çalışma Alanınızı Sıralayın

Motosikletinizi düzgün bir şekilde temizlemek için ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzda, hem motosikletinizin hem de çalışma alanınızın kullanıma hazır olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Başlamadan önce motosikletin soğuk olduğundan emin olun. Huysuz bir yürümeye başlayan çocuk gibi, motosikletinizin banyosu için doğru modda olması gerekir. Sıcak bir motor + soğuk su = termal şok. Metal ısındığında moleküller genişler. Hızlı bir soğuk su vuruşu, hasara neden olabilecek belirsiz bir geri dönüş yaratır.

Doğrudan güneş ışığında çalışmaktan da kaçınmak isteyeceksiniz, bu da sabunun daha hızlı kurumasına neden olacak ve böylece izlerin ve su lekelerinin olasılığını artırarak motosikletinizi temizlemenizi çok daha zor hale getirecektir.

Adım 3: Egzoz Deliklerini Tıkayın

Su söz konusu olduğunda motosikletiniz genellikle oldukça dayanıklı olsa da, egzozunuzu Bike Master Susturucu Kauçuk Tapası gibi bir şeyle tıkamak asla zarar vermez . Suyu dışarıda tutmak için egzoz deliğine bir bez doldurabilir veya lastik bir eldivenle örtebilirsiniz. Bu adım en yaygın olarak arazi motosikleti binicilerinde görülür, ancak yıkama işlemi sırasında önemli miktarda su birikmesine izin verecek şekilde açılı egzozlara sahip tüm motosikletler için dikkate alınması gereken bir şeydir.

4. Adım: Motosiklete Hızlı Bir Darbe Verin

Genel anlamda bir motosikleti temizlerken ne kadar az sürtünme uygulanırsa o kadar iyidir. Ne kadar çok ovalar ve ovalarsanız, süngerinizin küçük kir parçalarını toplaması ve ardından bunları hassas yüzeyler üzerinde öğütmesi o kadar olasıdır. Bunun olasılığını azaltmak için, başka herhangi bir şeye dokunmadan önce tüm motosiklete motosiklet temizleyici ve su karışımı püskürtün. Bu, yapışkanın bir kısmını gevşetmenize ve dirsek gresi ile bitirmeden önce yıkamanıza yardımcı olacaktır.

Bir sprey temizleyici ile başlayın. Motosiklet sprey temizleyicileri durulamadan önce kuru bir bisiklete uygulanmalıdır. Kurumuş pislikleri, böcekleri ve yolun diğer tatsız kalıntılarını gevşetmek için ilk geçişi yapmaya çalışırlar.

Ardından motosikleti durulayın. Motosiklet püskürtücü temizleyicinin işini yapmasına izin verdikten sonra (ne kadar süreyle oturmasına izin vereceğinizle ilgili talimatları mutlaka okuyun!), Standart basınçlı bir hortumla yıkamak isteyeceksiniz. Yıkayıcıyı sallamak, bunu yapmanın verimli ve eğlenceli bir yöntemi gibi görünse de, yapma! Evinizdeki dış cephe kaplamasının aksine, motosikletiniz, elektrikli yıkayıcıların zarar verebileceği çok sayıda karmaşık parçaya sahiptir.

5. Adım: Motosikletinizin Köpürmesini Sağlayın

Hortumla ilk geçişinizden sonra motosikletinizi temizleme işleminin etine geçmeye başlayabilirsiniz. Bu, “motosiklet yıkama” denince herkesin düşündüğü kısımdır. Her zaman olduğu gibi, uyguladığınız güç miktarına çok dikkat edin.

İşte işi kolaylaştırmak için başka ipuçları:

  • Motosikletinizin tepesinden başlayın ve aşağı doğru ilerleyin.
  • Kullandığınız çözümün, kullandığınız yüzey için doğru olduğundan emin olun.
  • Süngeriniz herhangi bir kir, kir, yağ, vb. Alırsa, devam etmeden önce iyice temizlediğinizden veya değiştirdiğinizden emin olun. Kum ve kirin alt kısımda birikme eğilimi olduğu için, yıkama kovasını da değiştirmek isteyeceksiniz.
  • Bisikletinizin zincirine ve bisikletinizin frenlerine su ve sabun dökülecektir. Bu beklenen bir durumdur (bundan sonra daha fazlası). Bununla birlikte, her birinin üzerindeki kaplama, onların düzgün çalışmasını sağlayan şeyin bir parçası olduğundan, bu alanları fırçalamamalısınız.

6. Adım: Motosikletinizi Durulayın

Bu adım, yolculuğunuzu tamamladıktan sonra nispeten hızlı bir şekilde gerçekleşmelidir. Sabunun motosikletinizde kurumasına izin vermek istemezsiniz çünkü çıkarması zor olan girdaplara ve izlere neden olur. Burada titiz olmaktan korkmayın. Herhangi bir kalıntıyı gerçekten sıçratmak istiyorsunuz, bu yüzden ona tüm açılardan bakın.

7. Adım: Motosikleti Kurutun

Bir motosikleti yıkadıktan sonra oldukça hızlı bir şekilde iyice kurutmalısınız. Zamanla kırışık ve yarıklarda kalan su korozyona neden olabilir. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, bir tür hava üfleyici kullanmaktır (yaprak / kar püskürtücü, tersine atölye süpürgesi, vb.). Bu, girdapları azaltacak ve size biraz enerji tasarrufu sağlayacak bir el değmeden yaklaşım sağlar.

Daha taktiksel bir yaklaşımı tercih ederseniz, fazla su damlacıklarını nazikçe silmek için her zaman S100 Kurutma Havlusu veya doğal güderi gibi bir şey kullanabilirsiniz .

Kurutma sürecini bitirmenin bir yolu olarak pek çok insan bisikletini gezmeye çıkaracak. Bu, işi halletmenin çok daha eğlenceli bir yolu olsa da, bisikletinizin grenajı varsa, havanın ıslak kalacak bazı alanlardan uzaklaşabileceğini unutmamak önemlidir. Ek olarak, fazla suyun gerçekten buharlaşmasını sağlamak için motorunuzun yeterince ısınmasına (yeterli süre) yetecek kadar uzun sürdüğünüzden emin olmanız gerekir.

Yıkamadan sonra motosikletinizi ilk kez sürdüğünüzde, frenleriniz fazla su ile çalıştıkları için büyük olasılıkla biraz farklı çalışacaktır. Sokaklara tam güçle vurmadan önce dikkatlice sürmek ve bunları düşük hızda çalıştırmak en iyisidir.

8. Adım: Motosiklet zincirini yeniden yağlayın

Mükemmel bir dünyada, bisikletinizin temizlemek istediğiniz tam parçaları, tam olarak doğru miktarda su ve temizleme solüsyonuyla çarpılır. Ancak dünya mükemmel değil. Bu noktada, hiç şüphesiz bisikletinizin yağlanmış kısımlarına biraz temizlik spreyi veya sabunlu sudan daha fazla sıçratmış olacaksınız. En önemlisi, motosiklet zinciri. En iyi bahsiniz, daha fazla kilometre kaydetmeden önce yeniden yağladığınızdan emin olmaktır.

Adım 9: Bir Motosikleti Cilalamak

Bu noktada motosikletiniz temiz. Agresif bir şekilde rakibe karşı savaşı verdin ve galip çıktın. Ancak titizlik anahtardır ve bununla birlikte şaheserinizin savunulması ihtiyacı doğar. Bir motosikleti cilalama ve cilalama işlemleri başlı başına bir makaledir ve yukarıda belirtildiği gibi, burada ayrıntılara derinlemesine girmeyeceğiz. Konuyla ilgili daha fazla şey duymakla ilgileniyorsanız, yorumlarda bize bir not bıraktığınızdan emin olun ve ele alacağız.

Motosikletinizin cilalanması motosiklet temizliğinizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacaktır. S100 Carnauba Paste Wax gibi bir ürün , boyanızın parlak güzelliğini mühürlerken, aynı zamanda onu elementlerden kaynaklanan bozulmalardan korur.

Cila, yüzeylerdeki kusurları düzleştirip korurken, cilalama onları tamamen tıraş eder. Dürüst olmak gerekirse, her geçişte şeffaf kaplamanızın katmanlarını tam anlamıyla keseceği için gerçekten cilalamamalısınız.

Bakım Sırları

İtalyan Zincir Almak İçin 3 Sebep · Altın Zincirler

Kaliteli takının duruşu her zaman başkadır. İtalyan Zincir, Yassı Zincir ve tüm Altın Zincir modellerinin her kombine ayrı bir şıklık kattığını hepimiz...

Evliliğe İlk Adım: Düğün Hazırlıkları Başlasın

Düğün hayatınızın en büyük ve özel partisi! Sizin seçtiğiniz davetliler, sizin seçtiğiniz yemekler ve içecekler, sizin seçtiğiniz müzikler her şey tamamen size...

Sonbahar Tatilinizi Planlayın · Tatil Severlere Müjde

Hafif hafif esen rüzgarların, sararan yaprakların mevsimi romantik sonbahar geldi. Mevsim değişimlerinde kıyafetlerimizi, bakımlarımızı ve gittiğimiz yerler değişiklik gösteriyor.

Genç ve Dinamik Cilt: 3 Bakım Önerisi & 5 İpucu

Kışın yeni başlangıç ve yeni heyecanlara açtığı kapıda bakım yapmak mükemmel bir zamanlama. Yeni bir mevsime ve kışa hazır, canlanmış yenilenmiş bir...

En Moda & Trend Saç Modelleri

Saç modelleri mevsimlerle birlikte değişiyor. Rahat kullanımlı ve pratik saç modelleri yazın favorisi, cool görünümlü saç modellerinden vazgeçilmiyor. Birbirinden zahmetli saç bakım...

Benzer İçerikler

İtalyan Zincir Almak İçin 3 Sebep · Altın Zincirler

Kaliteli takının duruşu her zaman başkadır. İtalyan Zincir, Yassı Zincir ve tüm Altın Zincir modellerinin her kombine ayrı bir şıklık kattığını hepimiz...

Evliliğe İlk Adım: Düğün Hazırlıkları Başlasın

Düğün hayatınızın en büyük ve özel partisi! Sizin seçtiğiniz davetliler, sizin seçtiğiniz yemekler ve içecekler, sizin seçtiğiniz müzikler her şey tamamen size...

Sonbahar Tatilinizi Planlayın · Tatil Severlere Müjde

Hafif hafif esen rüzgarların, sararan yaprakların mevsimi romantik sonbahar geldi. Mevsim değişimlerinde kıyafetlerimizi, bakımlarımızı ve gittiğimiz yerler değişiklik gösteriyor.

Genç ve Dinamik Cilt: 3 Bakım Önerisi & 5 İpucu

Kışın yeni başlangıç ve yeni heyecanlara açtığı kapıda bakım yapmak mükemmel bir zamanlama. Yeni bir mevsime ve kışa hazır, canlanmış yenilenmiş bir...

Ne Dersin?

Lütfen yorumlayın.
İsmini yazabilir misin?